ЕвропаНекатегоризираноСвет.Слајдер

Папата ја прифати оставката на парискиот надбискуп

Папата Франциск ја прифати оставката на парискиот надбискуп монс. Мишел Аупетит, соопшти денеска Ватикан, додавајќи дека апостолски администратор е назначен за шеф на париската надбискупија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close