БалканДописници Свет

Папата Франциск следната седмица во посета на Кипар и Грција

Кипар и Грција, од 2 до 6 декември ќе ги посети поглаварот на римокатоличката црква папата Франциск и ќе оствари средби со кипарскиот и грчкиот државен врв, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close