0_Магазин.ПорталЗанимливости

Папата Франциск не остана должен, испрати дрес со својот потпис за Меси

Аргентинската фудбалска ѕвезда, играч на францускиот клуб ПСЖ, Лионел Меси доби дрес со автограм од папата Франциск. Ваквиот чекор следува откако Меси му даде свој, објавија денеска во Ватикан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close