0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата Франциск на француските воени гробишта во Рим со порака до производителите на оружје: Запрете!

Овие гробници се порака за мир. Застанете браќа и сестри, застанете. Застанете производители на оружје, застанете! рече тој, додавајќи дека на овие гробишта се погребани луѓе кои се меѓу многуте „жртви на војната, кои ги голтаат децата на татковината“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close