Некатегоризирано

Папата Франциск изрази голема тага за жртвите на сексуалното насилство од свештениците во Франција

Неговите мисли се фокусирани прво кон жртвите, со голема тага за нивните рани и благодарност за нивната храброст да прозборат, изјави портпаролот Матео Бруни, во изјавата дадена на италијански и француски јазик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close