БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Папата Франциск го посети прифатниот центар за бегалци и мигранти на Лезбос

Повторно сум тука, да ве сретнам и да Ве уверам за мојата блискост. Ова го кажувам од срце. Тука сум да ги видам вашите лица и да погледнам во вашите очи, очи полни со страв и очекување, очи кои виделе насилство и сиромаштија, очи врежани од премногу солзи, рече папата Франциск на почетокот од неговото обраќање во прифатниот центар за бегалци и мигранти на грчкиот остров Лезбос, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close