0_Web_Насловна-слајдерЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Папата со порака до ЕУ за (не)употребата на терминот „Божиќ“: Многу диктатури се обидоа тоа да го направат

Низ историјата, многу диктатури се обидуваа да го направат тоа. Сетете се на Наполеон. Запомнете ја нацистичката, комунистичка диктатура. Тоа е вродено во разводнетиот секуларизам и осудено е на пропаст, ​​рече папата по враќањето од Грција во Ватикан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close