СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Папата повикува на „ден за молитва“ за Украина

Папата Франциск денеска повика на меѓународен „ден на молитва“ на 26 јануари за да се запре влошувањето на кризата во Украина, за која тврди дека ја загрозува безбедноста на Европа.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close