ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Папата имплицитно ја обвини Русија за агресија и империјализам во Украина

Помирување меѓу раздвоените христијани, како средство за придонес на мирот меѓу народите во конфликтот, овие денови е вистинско време за негово разгледување, затоа што нашиот свет е нарушен со сурова и бесмислена војна каде многу, многу христијани се борат едни против други, изјави папата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close