0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници МКДМакедонија.СлајдерПолитика

Папандреу: Вистинско и крајно време е Северна Македонија и Албанија да почнат преговори со ЕУ

Сега е вистинско и крајно време да работиме со позабрзано темпо за зачленување на Република Северна Македонија и Република Албанија во Европската унија, смета поранешниот грчки премиер и шеф на дипломатијата Јоргос Папандреу.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close