БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Панајотопулос: Грција веднаш ќе го започне процесот за набавка на Ф-35 од САД

Министерот за одбрана на Грција Никос Панајотопулос соопшти дека веднаш ќе започне процесот за набавка на американски воени авиони Ф-35, нешто што го најави грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на неговата посета на САД, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close