СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Панама: Членовите на сектата кои убија шест деца и една трудница се осудени на по 50 години затвор

Панамски суд осуди членови на секта на по 50 години затвор за убиство на шест деца и една бремена жена во јануари 2020 година, како дел од ритуалот „демонски егзорцизам“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close