Дописници СветЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Палестинскиот премиер во посета на Брисел

Стано најави дека главна тема на разговори меѓу Шајех и Борел ќе биде соработката помеѓу ЕУ и Палестина и потребата да се рестартираат директните преговори помеѓу Израел и Палестина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close