СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Пакистан им забрани на невакцинираните да патуваат на домашни летови

Пакистан од денеска им забрани на невакцинираните возрасни лица да патуваат на домашни летови, во обид да се зголеми стапката на вакцинација и да се избегнат нови заклучувања поради коронавирусот.

Back to top button
Close
Close