СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Пад на цените на нафтата

Цените на нафтата на меѓународните берзи денеска забележаа пад откако Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) ја намали прогнозата за растот на светската економија и предупредувањето дека инфлацијата претставува „непосредна закана“ по многу земји

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close