0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Павле Трајанов за софиски „Дневник“: Уставот не може да се менува без реципроцитет од бугарска страна

Северна Македонија ќе прифати измени на сопствениот Устав за вметнување на Бугарите во него, само доколку се додаде и македонското малцинство во бугарскиот Устав, изјави претседателот на Демократскиот сојуз (ДС), Павле Трајанов за софискиот весник „Дневник“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close