ОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО Скопје отвори истражна постапка против едно лице за три разбојништва во спортски обложувалници

Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило три кривични дела „разбојништво“ во спортски обложувалници во Скопје и тоа две согласно член 237 став 4 и едно согласно член 237 став 1 од Кривичниот законик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close