ОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО отвори истрага против 30-годишен осомничен дилер од Скопје

Основното јавно обвинителство - Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против 30-годишник за кого постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ од член 215 став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close