ОпштествоХроникаХроника.Портал

ОЈО Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог за уништување извршителски печат

Основното јавно обвинителство Гостивар до надлежниот суд поднесе Предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело – Симнување или оштетување на службен печат или знак од член 389 став 1 од Кривичниот законик.

Back to top button
Close
Close