БалканБалкан.Портал

Оштетен авионот на Владата на Црна Гора, нема повредени

Авионот на Владата на Црна Гора беше оштетен синоќа на аеродромот во Подгорица. Во инцидентот, што се случи околу 22 часот, нема повредени, јави РТЦГ.

Back to top button
Close
Close