Дописници МКДОпштество

Очното одделение во Прилеп доби донација од „Лајонс“ асоцијацијата

Очното одделение при прилепската Градска болница денеска доби донација апарати од Асоцијацијата „Лајонс“. Како што појасни началникот на одделението, д-р Дејан Ристески, станува збор за апарати кои ќе ја подобрат дијагностиката, а се наменети за кабинетот за ортооптика во кој се лекуваат децата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close