0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаОпштество

Очекувањата за обемот на производството во наредните три месеци неповолни, залихите на готови производи зголемени

Просечното искористување на капацитетите на деловните субјекти во септември 2021 година изнесува 70,2 отсто од нормалното искористување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close