Дописници МКДКултураКултура.Портал

„Охридско лето“ на Генералното собрание на Европската фестивалска асоцијација, директорката Поповиќ избрана за почесен делегат

Делегација на „Охридско лето“ предводена од директорката Наташа Поповиќ учествуваше на Генералното собрание на Европската фестивалска асоцијација (ЕФА) што деновиве се одржа во Гелвеј, Ирска.

Back to top button
Close
Close