Дописници МКДОпштински вести

Охридски „Водовод“ со апел да не се злоупотребува водата за пиење

Да не се злоупотребува водата од водоводната мрежа, за наводнување на земјоделските насади, апелира јавното претпријатие „Водовод“ од Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close