Дописници МКДОпштински вести

Отстранет дефектот на водоводот во приградската населба Суво Маало во Македонска Каменица

Отстранет дефектот на главната водоводна линија во приградската населба Суво Маало во Македонски Каменица. Од Јавното претпријатие „Камена Река“ информираа дека се извршени проверки на квалитетот на водата, по што водоснабдувањето во населбата е нормализирано.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close