Дописници МКДОпштински вести

Отсекот за превенција од СВР Куманово одбележува 13 години постоење

Отсекот за превенција при Секторот за внатрешни работи Куманово денеска одбележува 13 години од постењето. Неделава, информираа надлежните на средбата со медиумите се организираат бројни активности, дебати со родители и ученици, турнири во мал фудбал, посети на ученици во СВР Куманово, средби помеѓу пензионери и млади, работилници за детско престапништво, делење материјали за безбедно учество во сообраќајот. Целта на активностите е да се зајакне довербата и соработката помеѓу институциите и граѓаните во локалните заедници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close