ЕвропаСвет.Слајдер

Отповикан претседателот на Врховната рада

Слуга на народот, партијата на украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изгласа смена на претседателот на Парламентот, Дмитри Разумков по судирот за законот за влијание на олигарсите

Back to top button
Close
Close