БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономија

Откупени две третини од тутунот, Сојузот ќе бара повисоки цени за новото производство

Две третини од реколтата тутун се веќе откупени. Според Сојузот на земјоделските здруженија, откупните претпријатија презедоа преку 15.000 тони, а просечната цена е, велат, 194 денари за килограм.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close