ОпштествоХроникаХроника.Портал

Откриено возило што вршело меѓународен превоз на патници без поседување соодветна документација

Службеници од Полициската станица на граничниот премин „Табановце“ при Регионалниот центар за гранични работи Север во саботата при извршена контрола на патничко возило - комби „Фиат Дукато“, со германска национална ознака, констатирале дека тоа не поседува комплетна потребна документација за меѓународен превоз на патници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close