0_Македонија.ПорталПолитика

Откриени 114 коруптивни кривични дела од јануари до октомври, најмногу кај јавните претпријатија и администрацијата

Има сериозно намалување на криминалот односно на вкупните кривични дела во државата во периодот јануари до октомври 2021 година во однос на истиот период лани. Во наведениот период годинава регистрирани се 19. 282 кривични дела, додека 19.370 лани, информира министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во Утрински брифинг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close