0_Магазин.ПорталДизајн

Откриена вековна мистерија околу британски манастир

Научниците кои ги проучуваат урнатините на опатијата изградена 1132 година во Северен Јоркшир, долго време се обидуваа да откријат за што служеле плитките бразди што личат на „ленти за куглање“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close