0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерВидео изјаваЕкономијаМИА ИстражуваРепортажа

„Отклучување на вкусовите на Брач“ – пример за нов пристап во туризмот на Јадранот

Современиот турист бара начин дестинацијата да ја почувствува на повеќе начини, не само да ја види, не само да се нахрани, туку да има доживување, како преку вкусовите, така и преку приказните. А храната е таа која може да се поврзе со историјата, природата, со културата и традицијата, така преку една порција со храна може да се кажат многу приказни, да се дознае нешто и преку храната сето тоа да се почувствува и ужива.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close