0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталЕкономијаОпштество

Отворен првиот национален Центар за поддршка на социјалните претпријатија

Претпријатијата, организациите, иницијативите и граѓаните ќе имаат на располагање широк спектар на услуги и активности, како што се работилници за размена на искуства и знаење, директна поддршка за градење капацитети, формално и неформално образование и обуки, деловен тренинг, менторска поддршка, порганизација на настани и други услуги.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close