Граѓански сектор

Отворен повик на РЕАД за доделување субгрантови за граѓански организации

Отворен е повикот за доделување субгрантови на граѓански организации од Северна Македонија, Албанија, Кососво, Србија и Турција, во рамки на регионалниот проект „Регионална мрежа за културна разновидност – РЕАД“ поддржан од Европската Унија. Повикот ќе биде отворен до 15 јануари 2022 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close