Граѓански сектор

Отворен повик за млади креативци до 27 години за надминување на последиците од КОВИД пандемијата

Maкедонско-Американската Алумни Асоцијација - MAAA и Сеавус Акцелераторот, со поддршка на Амбасадата на САД во Скопје отвараат повик за тимови и стaртапи на тема: Надминување на последиците од КОВИД пандемијата, кој е отворен до 1 ноември.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close