Општински вестиСкопје

Отворен нов пензионерски клуб во Капиштец

Во трговскиот центар Беверли Хилс, во Капиштец е отворен нов пензионерски клуб. Градоначалникот на Општина Центар беше во посета на пензионерите, при што им однесе шах, домино, карти и дама, како дополнителни активности за дружење и релаксација на пензионерите во Капиштец.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close