0_Магазин.ПорталПатувања

Отворен новиот музеј на Фидел Кастро на Куба

Центарот „Фидел Кастро Руз“ беше отворен овој викенд, три години по почетокот на работата и пет години по смртта на поранешниот кубански лидер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close