Дописници МКДОпштински вести

Отворен ден под мотото “Биди причина за нечија насмевка“ во Делчево

Под мотото “Биди причина за нечија насмевка“ во Делчево се реализираше Отворен ден со младите како дел од одбележувањето на Неделата на младите. Активноста ја организираше Општинската организација на Црвен крст Делчево, чиј претставник Ивана Ангеловски истакна дека истата е дел од традиционалниот календар на настани на Црвениот крст на Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close