Политички партии

Отворено писмо и реакција на Рамчиловиќ до градоначалникот Максим Димитриевски

Отворено писмо и реакција на Зеќир Рамчиловиќ, пратеник и претседател на групата за пријателство помеѓу парламентите на Република Северна Македонија и Босна и Херцеговина до Градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитриевски! На ден 27.01.2022., се одржа средба по повод празникот на граѓаните од српската заедница во Северна Македонија „27 јануари - Свети Сава“ помеѓу претседателката на ентитетот на Република Српска – Босна и Херцеговина, Жељка Цвијановиќ и градоначалникот на Општина Куманово, Максим Димитријевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close