КултураКултура.ПорталКултура.СлајдерОпштество

Отворени „Деновите на руски јазик и култура“, вечерва проекција на филмот „Црвениот призрак“

Со настап на гудачкиот квартет „Филхармонија“ составен од  македонските музичари Бојан Илковски, Бојан Талевски, Марија Михајловска, а предводен од првиот концерт-мајстор на Симфонискиот оркестар на Филхармонија, истакнатата виолинистка со руско потекло Ана Кондратенко, во пијано придружба на Марија Вршкова, синоќа, во Скопје свечено беа отворени Деновите на руски јазик и култура во Република Северна Македонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close