Посетете ја новата веб страна на МИА
Дописници МКДКултураКултура.Портал

Отворена ликовната изложба „Архитектура“ во Центарот за култура во Кочани

Во Центарот за култура „Бели мугри“ синоќа беше отворена ликовната изложба „Архитектура“ на членовите на Училиштето за цртање и сликање кое работи во состав на институцијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close