Дописници МКДКултураОпштински вести

Отворена колективна изложба „Пролетен салон 2022“

Здружението на ликовни уметници на град Тетово вечерва свечено ја означи за отворена традиционалната ревијална колективна изложба „Пролетен салон 2022“ во просториите на националната установа Уметничка галерија – Тетово. На изложбата 35 визуелни уметници се преставуваат со 36 уметнички дела од областа на сликарство, вајарство, графика, графички дизајн и фотографија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close