Дописници МКДКултураКултура.Портал

Отворена колективната изложба „Зимски салон 2021“ во Тетово

 Во Уметничката Галерија во Тетово вечер беше отворена колективната изложба „Зимски салон 2021“, на која својата најнова творечка уметност ја претставија членовите на Здружението на ликовни уметници на Тетово. Посетителите имаат можност да видат 42 дела од исто толку автори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close