Дописници МКДКултураКултура.Портал

Отворена изложбата на Стефан Анчевски во Кичево

Во уметничкиот салон во Центарот за култура „Кочо Рацин“ во Кичево денеска беше отворена самостојната изложба „Човек- број“ на ликовниот уметник од Куманово, Стефан Анчевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close