Дописници МКДКултураКултура.Портал

Отворена изложбата „Во чест на виното, низ времето” во Вински музеј Кавадарци

„Во чест на виното, низ времето" е насловот на изложбата на фотографии што денеска беше отворена во дворот на Вински музеј Кавадарци. Настанот беше по повод 18 Мај - Меѓународниот ден на музеите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close