Дописници МКДКултураКултура.Портал

Отворена годишната изложба на Друштвото на ликовните уметници од Прилеп

Во ликовниот салон на прилепскиот Центар за култура „Марко Цепенков" синоќа беше отворена годишната изложба на Друштвото на ликовните уметници од Прилеп за 2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close