Дописници СветЕвропа

Осум милиони евра помош за Сирија од Белгија

Белгиската влада одобри хуманитарна помош во износ од осум милиони евра за Сиријците откако министерката за развој и соработка го посети бегалскиот камп во Јордан, јави дописничката на МИА од Брисел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close