0_Web_АктуелноДописници МКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Осумдневен притвор за петтемина приведени за нападите врз полицајците во тетовска Мала Речица

Судија во претходна постапка на Основен суд Тетово денеска им определи мерка притвор во траење од осум дена на петмината приведени кои по вчерашниот протест во Тетово во Мала Речица физички нападнале полициски службеници, информираат од СВР Тетово.

Back to top button
Close
Close