ХроникаХроника.Портал

Осумдесет и едногодишна скопјанка се задуши во пожар во куќа

Осумдесет и едногодишна скопјанка вчера починала од задушување со чад поради пожар кој настанал во куќа на улица „Македонско-косовска бригада“.

Back to top button
Close
Close