ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Остин ќе ги посети Грузија, Украина и Романија

Американскиот министер за одбрана Лојд Остин викендот ќе отпатува за Европа, при што ќе ги посети Грузија, Украина и Романија, а на крајот од следната недела ќе учествува на состанокот на министрите за одбрана на НАТО во Брисел

Back to top button
Close
Close